Idolka Namie Amuro w teledysku z Hatsune Miku

Dodany przez: Urd - 2015-10-14 08:35:57 - 9793 unikalnych wyświetleń;

Na oficjalnym kanale youtube legendarnej japońskiej gwiazdy pop, Namie Amuro, pojawił się właśnie animowany klip w którym idolka występuje wspólnie z wirtualną, Vocaloidową piosenkarką Hatsune Miku.
Teledysk łączy w sobie tradycyjną animację 2D jak i renderowane sekwencje 3D; cała akcja toczy się w futurystycznym NeoTokio, a przewodnie motywy klipu to gra, moda i miasto. Piosenka "B Who I Want 2 B", której towarzyszy animacja pochodzi z najnowszego albumu Amuro, "_genic".

Nylon TV, japoński kanał poświęcony popkulturze, wyemitował towarzyszące klipowi, stylizowane na materiał zrobiony z pomocą ukrytej kamery wideo z gatunku "making of", w którym zobaczyć można plotkujące ze sobą modele 3D Amuro i Miku. Obie idolki zobaczyć można też na okładkach najnowszego numeru tworzonego przez stację magazynu "Nylon" oraz muzycznego czasopisma "DTM Magazine".
Wraz z klipem, w sieci pojawiła się aplikacja "Namie Amuro 3D camera", pozwalająca użytkownikom na oglądanie w 360 stopniach upozowanego na 4 różne sposoby modelu 3D Amuro i robienie mu zdjęć.
Piosenka "B Who I Want 2 B" wyprodukowana została przez Sophie; undergroundową producentkę z Wielkiej Brytanii odpowiedzialną dotąd za - między innymi - nowy hit Madonny "Bitch I'm Madonna". Sophie jest również współautorką tekstu; przy najnowszym utworze Amuro współpracował z nią Mitchie M - człowiek odpowiedzialny za dotychczasowe sukcesy Vocaloidów.
Wisienką na torcie jest promujący klip visual; jego autorem jest Shigenori Soejima; character designer i art director pracujący przy takich grach jak "Persona 3", "Persona 4" czy "Catherine".

38-letia Namie Amuro jest japońską supergwiazdą muzyki pop i jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Japonii. Debiutowała w 1992 roku w zespole Super Monkey's, a solową karierę rozpoczęła w 1995 singlem "Body Feels Exit". Przez prasę nazywana jest Królową J-popu i łączona jest z narodzinami stylu Ganguro. W 2010 otrzymała nagrodę World Music Awards dla Najlepszego Artysty z Azji.

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj