Patronat medialny: Mangowe podręczniki do nauki od PWN

Dodany przez: Urd - 2017-09-01 17:15:49 - 6825 unikalnych wyświetleń;

Ci, który mieli w rękach wakacyjne wydanie "Otaku" już wiedzą, innym zaś mamy przyjemność zaprezentować niezwykłą serię wydawniczą. Już 10 października do sprzedaży trafi „Mangowy przewodnik po wszechświecie” – czyli jeden ze zbioru szalenie popularnych w Japonii i USA podręczników, za sprawą których przedmioty ścisłe można poznać w przyjemny i zabawny sposób. Dzięki komiksowym motywom nawet prawa fizyki nie wydają się straszne. Nasz magazyn objął patronatem medialnym całą serię, a co za tym idzie, na łamach "Otaku" będziemy śledzić i recenzować dla Was kolejne części. Tymczasem opis wydawcy:

Poznaj nasz Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i dalekie galaktyki wraz z odważnymi bohaterkami, Glorią, Kanną i Yamane, w „Mangowym przewodniku do wszechświecie”. Razem będziemy badać największe tajemnice wszechświata: ciemną materię, rozszerzanie się wszechświata oraz Wielki Wybuch. Lecąc rakietą przez nocne niebo, poznasz całą współczesną astrofizykę i astronomię, a także klasyczne odkrycia i teorie, na których są one oparte. Dowiesz się, dlaczego niektórzy naukowcy wierzyli, że znalezienie życia pozaziemskiego jest nieuniknione!

Ale na wycieczce po wszechświecie się nie skończy – wydawca zapowiada pojawienie się kolejnych przewodników, między innymi po fizyce, biochemii, biologii molekularnej, mikroprocesorach i bazach danych. Kto wie, może nareszcie przedmioty ścisłe przestaną śnić się niektórym po nocach jak najgorsze koszmary? Też chcecie zobaczyć te trzy urocze bohaterki w akcji?

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj