Nowe tytuły od Studia JG!

Dodany przez: Naq - 2012-10-31 16:34:08 - 10443 unikalnych wyświetleń;

Studio JG podało na stronie wydawnictwa zapowiedzi na najbliższe miesiące oraz ujawniło nowy tytuł, który pojawi się na sklepowych półkach już w lutym!
Zapraszamy do wejścia na stronę, komentowania, a nawet zgadywania o jakie zapowiedziane na 2013 rok nowe mangowe tytuły może chodzić :)

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj
RE: Nowe tytuły od Studia JG!
Popełnił: fafikozoom (83.8.59.???); Popełniono: 2012-11-01 18:19:57
Po kij nowe tytuły skoro stare wychodzą raz na rok? Drug-on 4, Tokio Toy Box 3... to i inne zobaczymy za dwa lata, bo jesteśmy przez was zalewani pierwszymi tomami coraz to nowszych mang. I czy to nie jest śmieszne? Skupcie się na wydawaniu tego co już wydajecie a nie sobie dodajecie do taczki której już nikt nie może udźwignąć.
RE: RE: Nowe tytuły od Studia JG!
Popełnił: fafikozoom (83.8.59.???); Popełniono: 2012-11-01 18:24:26
A przy okazji, sobie ponarzekam. Ten komentarz jakiś cham pewnie zaraz usunie a ja "tajemniczo zniknę z bazy" ale doskonale wszyscy sobie zdają sprawę z waszej polityki. Ogarnijcie się, bo póki co to kradniecie layout pisma któremu najpierw obiecujecie współpracę a później całujecie w dupę (chodzi o pewien magazyn o azji obaj wiemy jaki c:), podwyższacie ceny, wysyłacie te figurki których macie za dużo (losowo, a to nie kinder niespodzianka za 2,50 tylko figurki za kupę kasy), w prenumeracie wysyłacie to co jest wadliwe, podkładacie kłody pod nogi innym sklepom żeby więcej zarobić, kasujecie negatywne komentarze, wydajecie głownie pierwsze tomy mang żeby jak najwięcej zarobić. wszystko co macie kręci się tylko o pieniądze. Niedługo upadniecie a ja się tylko będę cieszył :) miłego kasowania zdania 2/3 fanodmu. Pozdro!
RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!Numer klienta: 1
Popełnił: Yanek (46.204.112.???); Popełniono: 2012-11-01 19:31:08
Dziękujemy za Pana uwagi, weźmiemy je do serca w naszej pracy. Pragniemy jednak poinformować, że:


  seria Tokyo Toybox liczy sobie 2 tomy. Pomimo niewielkiego zainteresowania tą serią, jej kontynuacja "Giga Tokyo Toybox" ukaże się w 2013 roku.
 • 4 tom serii Drug-On ukaże się jeszcze w 2012 roku.

 • pozostałe serie publikowane przez nasze wydawnictwo utrzymują przewidziany dla nich charmonogram wydawniczy. "Alicja w Krainie Serc" czy "Vassalord" ukazują się co 2 miesiące, a trzeci tom "Stigmaty" - serii rozpoczętej we wrześniu tego roku, w związku z dużym zainteresowaniem serią ukaże się w sprzedaży pod koniec listopada (czyli 1 tom na miesiąc).

 • nie usuwamy żadnych komentarzy z naszej bazy danych z wyjątkiem tekstów obraźliwych, rasistowskich lub nawołujących do nienawiści - a i takiego przypadku sobie nie przypominam.

 • nie usuwamy także użytkowników, chyba, że na ich wyraźne życzenie.

 • nie, niewiem jakiemu pismu kradniemy layout. Przeglądając periodyki mangowe to zgodnie z chronologią, podobne insynuacje skierowane w naszym kierunku są bardziej niż bezzasadne. Do naszego wydawnictwa zgłosiły się osoby z pomysłem na periodyk, nie mieliśmy wglądu w ich rozwiązania graficzne, odbywały się luźne negocjacje o potencjalnych zasadach współpracy. Doszło do jednego spotkania z pomysłodawcami, po którym zdecydowałem nie nawiązywać współpracy z twórcami tego periodyku. W momencie spotkania prace nad layoutem Otaku były już w bardzo zaawansowanym stadium. Jako osoba odpowiedzialna za obecny wygląd magazynu i działanie wydawnictwa, informuje Pana, iż formułowanie podobnych oszczerstw, może znaleźć swój finał w sądzie.

 • ceny mang utrzymują się na dokładnie takim samym poziomie od 6 lat, "Magazyn Otaku" powiększył się dwukrotnie (format 170x250 48 str. do formatu 210x280 80 str. - dokładnie 230%) - nastąpił wzrost ceny do poziomu 125% ceny poprzednika, na Yatta.pl także nie podnosimy cen od początku wprowadzenia artykułów do sprzedaży - wręcz przeciwnie. Obniżamy je.

 • o jakich figurkach Pan mówi? Jeśli chodzi o figurki losowe z zestawów: do naszej firmy trafiają zapieczętowane zestawy pakowane przez producenta - najczęściej Good Smile Company, figurki rozsyłane są do osób z preorderów bez ich otwierania czy ingerowania w zawartość opakowania. Wszystkie inne figurki wysyłamy zgodnie ze specyfikacją widoczną na stronie.

 • w prenumeracie wysyłamy fabrycznie nowe egzemplarze książek z pierwszych otwartych opakowań dostarczonych z drukarni. Na zdjęciach z naszego wydawnictwa, widać pełne palety książek opakowane w szary papier. Jeśli jakiś komiks dotarł do Pana uszkodzony, ma Pan pełne prawo dokonać reklamacji i doślemy nowy egzemplarz.

 • jakie niby kłody podkładamy pod nogi? Każdy sklep może kupować nasze wydania w cenach hurtowych. Wręcz zależy nam na tym aby nasza oferta była jak najbardziej dostępna.

 • tak jak pisałem wyżej, nie kasujemy komentarzy.

 • szczególnie dobrym przykładem na wydawanie tylko pierwszego tomu danej serii są oneshoty takie jak "The Innocent", "Liberty Liberty!", "Croquis" czy w sumie 5 tomów "Alicji w Krainie Serc", 3 tomy "Vassalorda" i "Stigmaty" jakie wydamy w tym roku.


Jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania, możemy nawet zaprosić do naszego biura w Warszawie, z przyjemnością w ramach naszych możliwości rozwiejemy wszelkie Pańskie wątpliwości.

Jesteśmy także bardzo ciekawi źródła Pana przemyśleń, gdyż ciekawi nas zdanie osób należących do dwóch/trzecich fandomu, nie należących do dwudziestu pięciu tysięcy osób będących naszymi klientami.
RE: RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!
Popełnił: fafikozoom (79.186.0.???); Popełniono: 2012-11-04 14:06:47
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i to z czym się zdecydowanie nie zgodzę to fakt że nie kasujecie komentarzy. Tak jak na Otaku i Studio JG jest to w miarę rzadkie to na Yattcie przyjmujecie tylko pozytywne opinie, co łatwo zauważyć bo dałem już kilka takich, i to nawet nie na 1 a na przykład 3/5, co też łatwo widać po fakcie że każdy przedmiot jest oceniany tylko na 4 albo 5, niektóre produkty były o 200% droższe niż rynkowo, niektóre przypinki po prostu niechlujnie zrobione i jakoś nigdy te opinie do nikogo nie dochodziły. I fakt że oficjalnie wszyscy rzucają w was laurami, ale co z kimś na konie czy nawet internetowo nie zacznę tematu to mówią o właśnie tych rzeczach. I fakt części z nich nie doświadczyłem, ale po prostu postanowiłem zebrać te wszystkie problemy na które ZAWSZE ludzie narzekają i raz się wypowiedzieć za nich bo oni się boją że jak sobie u was zrobią wrogów to później mogą się pożegnać z dobrej jakości produktami wysyłkowymi, ludzie po prostu boją się z wami zadzierać, z jakiegoś powodu albo im się nie chce bo myslą że jedna taka opinia i tak niczego nie zmieni (tego sam też nie rozumiem). Co do figurek - to nie są tanie zabawki, lepiej je odpakować i dać ludziom co chcą, one kosztują czasem setki złotych i osobie która chce skompletować całą serię pozostaje wyrzucanie pieniędzy w błoto aż do skutku? A no i może przesadziłem z tymi 2/3 ale naprawdę każdy z kim zaczynam temat zaczyna narzekać, czasem mniej, czasem więcej, do tego osobiście również kilka razy mi podpadliście. Przepraszam za nieład wypowiedzi. Pozdrawiam.
RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!Numer klienta: 1
Popełnił: Yanek (62.233.166.???); Popełniono: 2012-11-05 10:01:20
Szanowny Panie, jeszcze raz się Pan myli.
 • Nie kasujemy komentarzy.

 • Zostawiamy sobie prawo nie publikować RECENZJI do produktów nie będących RECENZJAMI produktów.

  Napisał Pan dwie recenzje:

  Ocena 7: "Przypinka ładnie wykonana i podobna ale jedna sprawa - dlaczego to jest uważane za anime? To jest bajka a mimo to puszczana jest na konwentach, jej napisy są na *******, a tu teraz przypinki. TO NIE JEST ANIME!!!!!!!"

  oraz

  Ocena 2: "Ja wszystko rozumiem.Ale brelok z Pocky? T.T".

  I zdecydowaliśmy się ich nie opublikować gdyż nie nie są pomocne. Tak samo nie publikujemy recenzji typu "YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!" albo "Kiedy będize dostępny pluszak z L'em".

  Staramy się publikować recenzje, które rzeczywiście są pomocne klientom. W systemie mamy dostępnych kilkaset widocznych recenzji o wartości 1-2.

  To że klienci nie oceniają nasze produkty na wyższe oceny wynika z tego, iż Pewnie mają inne zdanie niż Pan.

 • Dodam jeszcze tylko, że skala ocen wynosi od 1-10 a średnia ocena dla wszystkich produktów wynosi 7.37 (przy uśrednianiu do systemu 5 gwiazdek -> 3 gwiazdki).

 • Klienci mogą mówić na nasz temat co tylko chcą. Absurdem jest twierdzenie, iż zastraszamy klientów lub odcinamy im dostęp do "dobrej jakości" produktów.

 • Co do Figurek - figurki z kolekcji o których mowa, kosztują ok. 30 zł za sztukę i w ich opisie jest WYRAŹNIE napisane, iż nie wiemy co jest w pudełkach poza ogólną specyfikacją i rozsyłamy je losowo. • Wydaje mi się, że nie powinien Pan robić za adwokata w sprawie, która Pana nie dotyczy, gdyż powtarza Pan zasłyszane po konwentach nieprawdziwe bądź mocno zmodyfikowane opinie. Jeśli ktoś zamierza tak plotkować to zostawmy te plotki tam gdzie ich miejsce.


  Za nasz główny cel stawiamy sobie propagowanie mangi i anime w Polsce oraz 100% zadowolenia naszych klientów.
  Wielokrotnie wymienialiśmy produkty, które uszkodziła Poczta Polska, oferujemy gadżety i figurki w jednych z najniższych europejskich cen. Każdy problem, z którym zwracają się nasi klienci, staramy się rozwiązywać zgodnie z ich prośbą.
  RE: RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!
  Popełnił: fafikozoom (83.25.44.???); Popełniono: 2012-11-05 14:48:45
  No dobra, przyznaję rację, przepraszam.
  RE: Nowe tytuły od Studia JG!
  Popełnił: AME (109.95.144.???); Popełniono: 2012-11-02 16:27:24
  poprawka: "The Innocent", "Liberty Liberty!" czy "Croquis" to nie one shoty. Określenie One shot odnosi sie do mang mających do 60 stron i nie publikowanych w wydaniach tomikowych. Wyżej wymienione tytuły to tzw. yomikiri. :) Ja w przeciwieństwie do kolegi nie cieszyłbym się z upadku Studia JG. Nawet jeśli wydania często są spóźnione to warto czekać :)
  RE: RE: Nowe tytuły od Studia JG!Numer klienta: 1
  Popełnił: Yanek (62.121.67.???); Popełniono: 2012-11-02 17:56:25
  Masz racje, ale w komunikacji z fanami utrzymujemy bardziej bliską polskiemu czytelnikowi nomenklaturę angielsko-frankofońską dotyczącą komiksów. W naszym rozumieniu "One Shot" to dowolna jednotomowa historia - niezależnie od ilości stron. A co do spóźnionych wydań to można się czepiać Zakuro #2 i Drug-On - cała reszta wychodzi lepiej niż regularnie.
  RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!
  Popełnił: Buster (94.42.82.???); Popełniono: 2012-11-02 23:32:45
  Skoro już jest taka dyskusja, to może zapytam co z Boys of Summer?
  Swoją drogą wypadało by czasem poinformować o wszelkich opóźnieniach. Nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, ale przy okazji wydawania TTB można było się mocno sfrustrować.
  RE: RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!
  Popełnił: Grisznak (77.91.53.???); Popełniono: 2012-11-02 23:38:41
  Wydawca upadł, więc raczej nie ma szans na kontynuację.
  RE: RE: (...) RE: Nowe tytuły od Studia JG!Numer klienta: 1
  Popełnił: Yanek (62.121.67.???); Popełniono: 2012-11-03 00:24:53
  Dokładnie tak jak napisał Grisznak, wydawca upadł, temat jest martwy. W USA nawet nie wyszedł nawet 2 tom.
  RE: Nowe tytuły od Studia JG!
  Popełnił: Hidorii (87.101.25.???); Popełniono: 2012-11-03 21:17:52
  Moim zdaniem to dobrze, że studio dodaje nowe tytuły. Wiadomo, że długie czekanie na tomik jest bardzo upierdliwe, do tego dochodzą jeszcze "drobne" opóźnienia, ale trzeba brać pod uwagę nie wszyscy lubią takie same gatunki itp. Są ludzie, którzy potrafią pokochać każdą mangę, i kupią ją choćby dlatego że to po prostu manga. Nie znaczy to jednak, że wszyscy polscy czytelnicy kupią chociażby taką Stigmatę, bo nie wszystkich ona zainteresuje. Może większa różnorodność tytułów zacznie przyciągać więcej ludzi, a co za tym idzie sprzedaż pójdzie w górę, wydawnictwa się rozrosną i nasz mały (na razie! ;P) mangowy światek będzie się stawał coraz większy. Jedyne czego mogę wam życzyć to dalszej owocnej pracy, większej liczby tomików i jak najmniej opóźnień :)