Riyoko Ikeda żegna się z "Różą Wersalu"

Dodany przez: AZJ - 2018-04-03 15:17:43 - 3811 unikalnych wyświetleń;

Riyoko Ikeda potwierdza, że wydany właśnie w Japonii czternasty tom opowieści o Oscar François de Jarjayes, jest już ostatnim jakiego fani mogą się spodziewać.

Autorka rozpoczęła publikowanie kultowej serii w 1972 roku na łamach magazynu „Weekly Margaret” i zakończyła ją w roku 1973. Po czterdziestu latach (a także adaptacjach na anime, film aktorski i musical rewii Takarazuka) w roku 2013, na łamach tego samego magazynu ukazała się pierwsza krótka, samodzielna historia "Rose of Versailles Episode". Pomysł okazał się na tyle popularny, że kolejne epizody z życia Oscar François de Jarjayes były publikowane regularnie w następnych numerach. Jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy i autorka, po czterdziestu ośmiu latach od debiutu postaci, uznała, że czas najwyższy pożegnać się ze swoją najpopularniejszą bohaterką.

W Polsce wydane zostały trzy opowieści Riyoko Ikedy: „Aż do nieba”, Mój drogi bracie" i „Róża Wersalu”, wszystkie publikowane przez wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica w serii Mega Manga.

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj