Ghibli World.

Dodany przez: AZJ - 2018-04-25 16:33:17 - 3191 unikalnych wyświetleń;

Studio Ghibli i władze prefektury Aichi zamierzają wspólnymi siłami wybudować tematyczny park rozrywki. Pierwotnie planowano otwarcie na nadchodzącą olimpiadę, jednak bardziej realistyczne szacunki mówią o roku 2022.

Znany jest już wstępny plan parku, w którym mają powstać takie atrakcje jak zamek Hauru, wioska inspirowana Żelaznym Miastem z „Księżniczki Mononoke”, czy sklep z pamiątkami z „Szeptu serca”. Całość zostanie wybudowana na terenie Parku Expo w prefekturze Aichi. Na miejscu znajduje się już replika domu Satsuki i Mei z filmu „Mój sąsiad Totoro”, pamiątka po wcześniejszych wystawach Studia.

Nowa atrakcja ma przyciągnąć zarówno japońskich jak i zagranicznych turystów. Na stronie projektu można już dziś podziwiać przepiękne koncept-arty, które zapowiadają prawdziwie magiczne doświadczenie.

Tym, którzy nie mają dość cierpliwości by czekać do 2022 roku albo już teraz planują swój pobyt w Japonii na wcześniejszy termin, przypominamy, że w Tokio już teraz działa Muzeum Ghibli. Jego wejścia strzeże Totoro w towarzystwie kurzyków. Wewnątrz znajdziemy zarówno atrakcje nawiązujące do konkretnych filmów, jak i pomieszczenia ilustrujące proces pracy nad animacją. Do tego mamy również czytelnię, salę projekcyjną czy kawiarnię „Straw Hat Cafe" z menu inspirowanym dziełami studia.

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj