Znamy obsadę i tytuł nowego filmu o Godzilli

Dodany przez: Urd - 2015-09-23 16:21:27 - 8182 unikalnych wyświetleń;

Zdążyliście się stęsknić za Godzillą? Jeśli tak, mamy dla was wspaniałą wiadomość. Dystrybutor filmów o Królu Potworów, TOHO, ogłosił dziś oficjalną wersję tytułu i obsadę pierwszej od 12 lat produkcji z tej serii.

Znany z ekranizacji "Ataku Tytanów" Hiroki Hasegawa wcieli się w przedstawiciela japońskiego rządu, podobnie jak Yutaka Takenouchi ("Hoshi no Kinka", "Calmi Cuori Appassionati", "Nagareboshi"). Satomi Ishihara, która również pojawiła się w filmowej adaptacji "Ataku Tytanów", wystąpi tym razem w roli agentki amerykańskiej.

Producent filmu, Akihiro Yamauchi, wyjaśnia, że tytuł "Shin Godzilla" w tym przypadku specjalnie nie ma wskazywać na "odrodzenie". Równie dobrze zapis ten można odczytać jako: "Nowa Godzilla", "Prawdziwa Godzilla" lub "Bóg Godzilla". Co ciekawe ta rozbieżność była tu zamierzona i nikogo nie zdziwi zapewne, że autorem tego pomysłu jest główny reżyser filmu "Neon Genesis Evangelion" Hideaki Anno. Cóż, chyba nikt bardziej niż on nie upodobał sobie sugerowania tysiąca interpretacji do choćby najprostszych wątków.

Zdjęcia do najnowszej produkcji TOHO rozpoczęły się w sierpniu tego roku i trwać będą do października. Akcja filmu ma się rozgrywać we współczesnej Japonii, choć również Amerykanie mają mieć coś do powiedzenia w tej historii. Dodatkowo Król Potworów ma w tym wcieleniu osiągnąć rekordowe rozmiary, przewyższając wzrostem nawet 108 metrową wersję z hollywoodzkiej produkcji z 2014 r.

"Shin Godzilla" ma trafić do japońskich kin latem przyszłego roku; do tego czasu działać będzie internetowy serwis poświęcony produkcji: shin-godzilla.jp.

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj