Już wkrótce kolejna edycja Festiwalu Animatsuri

Dodany przez: Urd - 2016-07-20 13:48:59 - 10663 unikalnych wyświetleń;

W dniach od 29 do 31 lipca 2016 roku odbędzie się jedna z największych polskich imprez dla fanów popkultury i kultury japońskiej. Ósma edycja Animatsuri 2016 odbywa się w zupełnie nowym miejscu, którym jest Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacji „Nowe Horyzonty” w Warszawie. Choć główną atrakcją naszej imprezy będą obchody XX-lecia Mangi w Polsce, X-lecia Magazynu Otaku i X-lecia działalności naszej ekipy, to nie zabraknie również wielu innych punktów programu.

Dostępna już jest lista atrakcji, która opiewa na ponad 200 punktów programu, w tym prelekcje, konkursy, turnieje gier konsolowych i PC, pokazy sztuk walki, koncerty, LARP-y i konkurs strojów – cosplay. Ponadto odwiedzą nas również znane osobistości. Wśród naszych osiemnastu gości można znaleźć między innymi legendarnego lektora Tomasza Knapika, ekstremalnie popularnych cosplayerów z Rosji R&R Art. Group, wielce zasłużonego dla fandomu Michała Durysa, czy Dominika „Stanleya” Stankiewicza. Wszystko to dodatkowo uświetni profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Poza punktami programu na naszych uczestników czeka również dwadzieścia stoisk z najrozmaitszymi gadżetami, mangami, komiksami i rękodziełem. Z kolei wśród stoisk gastronomicznych będzie można spróbować takich przysmaków jak Sushi, Ramen, Taiyaki czy Onigiri. Szczegółowych informacji na temat tegorocznego Animatsuri możecie szukać na oficjalnej stronie internetowej (www.festiwal.animatsuri.pl), a także na naszej stronie na portalu Facebook (www.fb.me/Stowarzyszenie.Animatsuri). Chcielibyśmy również poinformować, że trwają rezerwacje wejściówek, obsługiwane przez system Fouton. (www.fouton.pl).

Udostępnij
Dodaj komentarz
Widok komentarzy: chronologiczny / wątki
Moderacja: pokaż / ukryj